Android Uygulama Akışı Tüm Windows 10 Bilgisayarlara Geliyor

microsoft
microsoft

Microsoft, tüm Windows 10 bilgisayarlara Android uygulama akışını kademeli olarak sunuyor. “Telefonunuz” uygulamasına sahip kullanıcılar, akıllı telefonlarını bir masaüstü penceresinden kontrol edebilir ve hatta mobil uygulamaları bilgisayarlarının görev çubuğuna veya Başlat menüsüne sabitleyebilir. Ne yazık ki Samsung, Android’den Windows’a uygulama akışını destekleyen tek üretici .

Android’den Windows’a uygulama akışı 5 Ağustos’ta Samsung’un Unpacked etkinliğinde duyuruldu ve Microsoft’un yaklaşan Surface Duo telefonu için önemli bir satış noktası . Ayrıca, Microsoft markalı “masaüstünüzden metin” istemcisi olarak başlayan Telefonunuz uygulamasında da büyük bir genişleme oldu.

Uygulama akışı için Windows 10’un son sürümü, bir Samsung cihazı, paylaşılan bir Wi-Fi bağlantısı ve Microsoft’un Telefonunuz uygulamasının en son sürümü gerekir . Telefonunuz uygulamasını başlatarak hızlı ve kolay bir kurulum sürecinden geçebilirsiniz (ancak herhangi bir sorunla karşılaşırsanız Microsoft’un en son kurulum kılavuzuna başvurmanız gerekir ). Microsoft’un uygulama akışının sunumunun sunucu tarafı bir işlem olduğunu, bu nedenle telefonunuza veya PC’nize ulaşmasının birkaç gün sürebileceğini unutmayın.

Ayrıca, Telefonunuz uygulaması hala beta sayılabilir. Kullanırken hatalarla karşılaşabilirsiniz ve sınırlamaları sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Kaynak: Android Police aracılığıyla Microsoft

Alper Yaman
Technopost ile Freelance tasarımcı ve geliştirici olarak, birçok kurumsal markaya hizmet sunuyoruz. Çalıştığımız alanlar'da edindiğimiz deneyimleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere kaliteli işlere imza atarak sunmaktan gurur duyuyoruz!