610 milyon dolarlık garip kripto soygunu

Bu şimdiye kadarki en garip kripto para birimi soygunu. Pazartesi günü, bir kripto para birimi finans platformu olan Poly Network, Ethereum, Shiba Inu ve diğer kripto para birimlerinde 610 milyon dolar çalmak için kodundaki bir güvenlik açığından yararlanan “Bay White Hat” tarafından saldırıya uğradı. Şirket şimdi hırsızlıkta kaybettiği tüm parayı geri aldığını söylüyor.

Dijital para birimlerini çaldıktan bir günden kısa bir süre sonra hacker, “teslim olmaya hazır olduklarını ” söyleyerek milyonları iade etmeye başladı.” Daha sonra, hem kendilerinden hem de Poly Network’ten şifreler gerektiren bir hesapta 200 milyon dolardan fazla varlığı kilitlediler. Şifrelerini ancak herkes “hazır olduğunda” sağlayacaklarını söylediler.” Bu noktada, Poly Network hacker’a 500.000 dolarlık bir ödül teklif etti — çaldıklarının bir kısmı.

Bilgisayar korsanının neden teslim olduğu tam olarak belli değil, ancak milyonları nakde çevirmek zor olabilir. Hacker, Poly Network’ün güvenliğine katkıda bulunmaya çalıştıklarını söylüyor. Belki de yakalanmak istemediler. Poly, kripto ticaretini platform üzerinden yapanlar gibi rahat bir nefes alacak.

– Mat Smith

Bir Razer faresi, yalnızca takılı olarak Windows güvenliğini atlayabilir
Şirket kusuru düzelttiğini söylüyor.
Güvenlik araştırmacısı Jon Hat, Twitter’da bir Razer faresi veya dongle’ı taktıktan sonra Windows Update’in Razer yükleyici yürütülebilir dosyasını indireceğini ve sistem ayrıcalıklarıyla çalıştıracağını bildirdi. Ayrıca, Windows dosya Gezgini’ne ve Powershell’e “yükseltilmiş” ayrıcalıklarla erişmenizi sağlar; bu, hain türlerin zararlı yazılımlar yükleyebileceği anlamına gelir — eğer USB bağlantı noktalarınıza ulaşabilirlerse.

Bu güvenlik açığı, birisinin fareyi takmasını gerektirdiğinden, uzaktan saldırı kadar tehlikeli değildir, ancak Razer için hala iyi değildir. Şirketin güvenlik ekibi bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi.

 

kaynak:www.engadget.com