2020 Yılında Vizyona Girecek En İyi Filmler

hoodie mockup - technopost
hoodie mockup - technopost

Bilindiği üzere bu pandemi döneminde birçok filmin çekimleri durdurulmuş ve bu filmlerin bazılarının gösterim tarihleri ileri bir tarihe alınmıştır. Bunların arasında vizyona girecek en iyi filmler de yer almakta.

Çoğu filmin gösterim tarihi bir sonraki yıla yani 2021 yılına devredilmiş olsa bile, 2020 yılında da çıkacak birçok film var diyebiliriz.

Bu senenin en çok beklenen filmleri ne yazık ki gösterim tarihlerini bir sonraki seneye devrederek 2021 yılında izleyenleriyle buluşacak. Fakat, 2020 yılında da çıkacak olan oldukça fazla kişi tarafından beklenen ve beklentilerin en üst düzeyde olduğu filmler de tabii ki mevcut.

Şimdi, bu listemizde 2020 yılında gösterime girecek en iyi Yabancı ve Türk filmlerini listeleyeceğiz. Unutulmamalıdır ki, bu listemizde sadece bu sene içerisinde gösterime girecek olan filmleri listeledik. Gösterim tarihini bir sonraki seneye devreden filmler listemizde yer almıyor diyebiliriz…

İşte 2020 Yılında Vizyona Girecek En iyi Filmler Listesi

Sessiz Bir Yer 2

2020 Yılında Korona Virüs Nedeniyle Ertelenen Filmler Sessiz Bir yer 2

Sessiz Bir Yer 2, yönetmenliğinin John Krasinski’nin üstlendiği bir gerilim / korku türündeki bir filmdir. Sessiz Bir Yerin birinci filmi oldukça beğenildiği için Sessiz Bir Yer 2 filmi de bu sene içerisinde gösterime girerek meraklılarıyla buluşacak. Korku ve gerilim seviyesini damarlarımızda hissedeceğimiz Sessiz Bir Yer 2 filmi 4 Eylül 2020 tarihinde sevenleriyle tekrar buluşacak…

Tenet

Christopher Nolan’ın yeni çıkaracağı yüksek bütçeli film olan Tenet bu sene sevenleriyle buluşacak diyebiliriz. Çekimlerinin bir kısmı Estonya’da geçen Tenet filminin kadrosu ise oldukça yıldız kişilerden oluşmakta. Beklentilerin en üst düzeyde olduğu film 12 Ağustos 2020 tarihinde sevenleriyle buluşacak.

Black Widow

2020 Yılında Vizyona Girecek En İyi Filmler black widow

Marvel’in çıkaracağı yeni yüksek bütçeli filmi Black Widow, bu sene çıkacağı için Marvel sevenleri tarafından neşeyle karşılandı.

Bu film adından da anlaşılacağı üzere Black Widow karakterinin bir solo filmidir diyebiliriz. Black Widow karakterini canlandıran kişi ise Yenilmezler serisinden de bildiğimiz üzere Scarlett Johansson. Black Widow çekimlerini bitirdikten sonra 7 Kasım 2020 tarihinde sevenlerine kavuşacak diyebiliriz.

Nuh Tepesi

Nuh Tepesi, bu sene en çok beklenen Türk filmlerin başında geliyor desek kesinlikle yalan olmaz. Nuh Tepesi’nin konusu kadar oyuncu kadrosu da bir o kadar deneyimli ve güçlü diyebiliriz. Oyuncu kadrosunda Ali Atay, Haluk Bilginer ve Mehmet Özgür’ün bulunduğu Nuh Tepesi filmi 17 Temmuz 2020 tarihinde sevenleriyle buluşacak.

Top Gun: Maverick

Film 1986 yılında geçen Amerika Birleşik Devletleri donanmasındaki bir deniz teğmeninin hikayesini anlatıyor. Yine önceki filmde olduğu gibi karşımızda Tom Cruise var diyebiliriz. Top Gun’ın devam filmi niteliğinde olan Top Gun : Maverick filmi beklentileri ise en üst seviyede. İlk filmde mükemmel bir çıkış yakalayan Top Gun bunu ikinci bir filmle de taçlandırmak için Top Gun : Maverick filmini 26 Aralık 2020 tarihinde gösterime sokacak.

Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Türkiye’de en çok beklenen filmlerin yine başında olan Dayı : Bir Adamın Hikayesi filmi bu sene bizlerle buluşacak. Ezel filminden de tanıdığımız gibi başrolünde Ufuk Bayraktar olan Dayı filmi Ramiz Karaeski’nin hayat hikayesini anlatacak diyebiliriz. Dayı : Bir Adamın Hikayesi filmi 7 Kasım 2020 tarihinde sevenleriyle buluşacak.

Wonder Woman 1984

wonder woman

Wonder Woman filmini zaten hepimiz izlemişiz, izlemesek bile en azından bir kere duymuşuzdur. Wonder Woman 1984 ise Wonder Woman’ın devam filmi niteliğinde karşımıza çıkıyor. Şu an çıkış tarihi net olarak açıklanmasa da başarılı filmin devam filmi 2 Ekim 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

Ölmek İçin Zaman Yok

James Bond olarak tanıdığımız Daniel Craig’in son defa James Bond’a hayat vereceği Ölmek İçin Zaman Yok filmi 2020 tarihinde en çok beklenen filmlerin şüphesiz en başında gelmekte.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu filmde Daniel Craig son defa James Bond’a hayat vereceğinden izleyici ekstra olarak heyecanlı ve duygu yüklü diyebiliriz. Aktif çalışma hayatından ayrılan James Bond bu filmimizde yeni hayatına uyum sağlamaya çalışacak. Lakin, kaçırılan bir bilim adamını kurtarmak için James Bond yine iş başında diyebiliriz.

Başarılı oyuncunun son kez James Bond’u canlandıracağı film 14 Kasım 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

Mürit

Her zaman olduğu gibi bu sene de çıkarılması planlanan bir cinli korku filmi mevcut. Genç bir kadının evlenme hayalleri kurduğu adam ve çocuklarıyla birlikte tatilde başına gelen olayları konu alan Mürit filmi 31 Temmuz 2020 tarihinde bekleyenleriyle kavuşacak diyebiliriz.

Ava

Güzel olduğu kadar gizemli biri olan Eve, görünüşünden daha tehlikeli biridir diyebiliriz. Genç kadınımız Eve, kendini herkese aşık ettirecek kadar güzel, fakat diğer kişilerden sakladığı farklı, korkunç bir yüzü daha var. Evet, Eve aslında para karşılığında suikast düzenleyen bir suikastçi diyebiliriz. Ava filmimizde de Eve’nin dünyayı dolaşarak suikast planları yaptığı kişileri konu alıyor. Başarılı yapım 11 Eylül 2020 tarihinde vizyona girecek.

Dehşetin Nefesi

Adından da anlaşılacağı üzere, Dehşetin Nefesi bu sene çıkacak olan korku / gerilim dalındaki bir film. Filmimizde rüyaları sadece yatarken değil, uyanıkken de devam eden savaş gazisi bir babayı anlatan Dehşetin Nefesi 17 Temmuz 2020 tarihinde vizyona girecek.

Lain

Bu sene çıkması beklenen bir başka Türk ve korku filmlerinden olan Lain’in yönetmen koltuğunda başarılı korku filmi yapımcısı Onur Aldoğan oturmakta. Lain, gizemli bir aşk hikayesinin yanında gömü aramaya çalışırken sıra dışı olaylar yaşayan birtakım insanların yaşadığı olayları anlatmakta. En çok beklenen Türk / Korku filmleri arasında olan Lain, çok büyük ihtimalle, bir aksaklık olmazsa 17 Aralık 2020 tarihinde gösterime girecek.

Radyoaktif

Nobel ödüllü Marie Curie’yi ve onun çalışmalarını ele alan radyoaktif filmi en çok beklenen filmler arasında gösterilmekte. Marie Curie’yi anlatmakla beraber onun yaşadığı gizemli olayları da gün yüzüne çıkaracak olan Radyoaktif isimli filmimiz bir sıkıntı olmaması kaydıyla bu sene içerisinde 11 Eylül 2020 tarihinde sevenleriyle kavuşması bekleniyor.

47 Meters Down : Uncaged

Bir başka köpekbalığı barındıran filmle karşı karşıyayız. 47 Meters Down : Uncaged filmimiz Brezilya’da bir su altı şehrine dalmayı planlayan arkadaşları konu alıyor. Tabii ki su altında yaşadıkları aksiyon dolu sahneler oldukça merakla bekleniyor. Bir sıkıntı olmaması halinde bu sene çıkması beklenen filmimiz 7 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girecek.

Şeker Adamın Laneti

Çok iddialı olmasa da yine de kaliteli bir yapım olan Şeker Adamın Laneti, Şikago’da yaşayan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hayat hikayesini konu alıyor. Korku alanında gösterime girecek film bu sene içerisinde 25 Eylül 2020 tarihinde sevenlerine kavuşacak diyebiliriz.

Guns Akimbo

Guns Akimbo, sanal ortam üzerinden vatandaşların birbirleriyle dövüşmesini sağlayan bir sanal alem platformuna farkında olmadan giriş yapmasıyla hayatı bambaşka bir hal alan bir adamın hayat hikayesini konu alıyor. Konusu oldukça ilginç ve bir o kadar da ilgi çekici olan Guns Akimbo 28 Ağustos 2020 tarihinde gösterime girmesi planlanıyor

Kendi Yolumda

Adana’ya giden Gökhan Özoğuz, burada gittiği tamircide çıkak olarak çalışmakta olan Ömer Ali ile tanışma fırsatı bulur. Ömer Ali de müzik sevdasıyla yanan ve harikulade besteler yapan biridir. Yaptığı çalışmaları Gökhan Özoğuz’a gösteren Ömer Ali bu işin peşini bırakmaz ve ektiğini biçer. Konusu iyi bir hayat hikayesi olan Kendi Yolumda filmi 9 Ekim 2020 tarihinde gösterime girecek.

2020 Yılında Vizyona Girecek En iyi Filmler listesinin sonuna geldik.