The Walking Dead 10. Sezon Neden yayınlanmadı ?

the walking dead - negan
the walking dead - negan

Film, dizi platformu olarak ülkemizde de hizmet veren platform son zamanlarda epey baskı altında gibi görünüyor. Gelmiş geçmiş en iyi zombi dizisi ünvanını elinde tutan The Walking Dead dizisinin 10. sezonu henüz kullanıcılara sunulmadı.

The Walking Dead 10 sezon karanlik
twd

Bu durumdan hayli rahatsız görünen izleyiciler çeşitli platformlar da tepkilerini dile getiriyorlar. Diğer platformlarda yayınlanan dizinin Netflix platformunda neden olmadığı ise merak konusu. Tarafımca Netflix müşteri temsilcisiyle görüştüğümde ise bana aktarılan bilgi aynen şu şekilde oldu.

“Netflix her zaman kullanıcıya en iyi deneyimi sunma amacındadır. Yayınlanan dizilerin telif hakları dizi, film şirketleriyle görüşülerek yapılmaktadır. Telif hakkı başka bir platform tarafından alınan dizi veya filmin tarafımızca yayınlanması mümkün değildir. Ama bu durum telif hakkı alamayacağımız anlamına da gelmiyor. Yani önümüzde ki süreçler tamamen şirketlerin görüşmesi ve anlaşmasıyla belli olacaktır. Şuan dizi hakkında net bir bilgi yoktur.”

Anlaşılan o ki şu anlık dizi Netflix’te bulunmayacak gibi duruyor. Bekleyip göreceğiz….

Alper Yaman
Technopost ile Freelance tasarımcı ve geliştirici olarak, birçok kurumsal markaya hizmet sunuyoruz. Çalıştığımız alanlar'da edindiğimiz deneyimleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere kaliteli işlere imza atarak sunmaktan gurur duyuyoruz!